POZOR!

Od 26. 10. 2015 vstoupilo v účinnost Nařízení Vlády ČR č. 276/2015 Sb., kterým se výrazně zvyšuje odškodnění bolestného a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem a nemocí z povolání.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel.: 606 53 80 53 nebo pomahame@poskozenym.cz

Pomáháme poškozeným získat úplné finanční odškodnění 

Průvodce náhradou škody při pracovním úraze

Pracovní úraz je vždy nepříjemným zásahem do života každého postíženého, protože je s ním spojen zásah do jeho zdraví, který si vyžádá více nebo méně dlouhé léčení a s ním spojené potíže a někdy také zanechá trvalé následky na zdraví, které omezují kvalitu života poškozeného zaměstnance i života jeho blízkých po dlouhou dobu.

S pracovní neschopností často přichází i pokles příjmů postiženého zaměstnance a tím i ekonomické potíže, do nichž se může ne vlastní vinou dostat. Ačkoli je proti tomu každý poškozený chráněn zákoníkem práce, který ukládá zaměstnavateli, aby platil zaměstnanci postiženému pracovním úrazem pravidelně jednou měsíčně ztrátu na výdělku, praxe ukazuje, že to zdaleka není samozřejmé, spíše naopak.

Co je a co není pracovním úrazem, jaké povinnosti má zaměstnavatel, jaký je správný postup při uplatňování nároků na náhradu škody z pracovního úrazu a jaké nároky má poškozený zaměstnanec? Na těchto stránkách naleznete popis jednotlivých institutů s nimiž se lze při řešení pracovního úrazu setkat a také upozornění na co si dát pozor ze strany zaměstnavatelů, lékařů, pojišťoven a v neposlední řadě zprostředkovatelů vymáhání škody.

Pokud budete mít otázky, na které jste na těchto stránkách nenašli odpověď, upozorněte nás na to, abychom je mohli doplnit.

Pokud budete mít otázky k řešení konkrétního pracovního úrazu, napiště nám a my se vám pokusíme poradit.