POZOR!

Od 26. 10. 2015 vstoupilo v účinnost Nařízení Vlády ČR č. 276/2015 Sb., kterým se výrazně zvyšuje odškodnění bolestného a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem a nemocí z povolání.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel.: 606 53 80 53 nebo pomahame@poskozenym.cz

Pomáháme poškozeným získat úplné finanční odškodnění 

Problematika vztahu mezi zaměstnavatelem a lékařem

Problematika smluvního vztahu mezi zaměstnavatelem a poskytovatelem pracovněprávních služeb

Účelem tohoto příspěvku je poukázat na vztah mezi zaměstnavatelem a poskytovatelem pracovnělékařských služeb při vydávání lékařských posudků o zdravotní způsobilosti zaměstnance k výkonu práce u dosavadního zaměstnavatele dle zákona o specifických zdravotních službách.

Číst dál...

Přehled náležitostí lékařského posudku

Posuzování způsobilosti k práci je nejen zákonnou povinností všech zaměstnavatelů, ale především velmi důležitou součástí odškodňování pracovních úrazů. Bohužel často se ve své praxi setkáváme s nejrůznějšími nedostatky pracovnělékařských posudků, proto zde uvádíme stručný souhrn zákonných náležitostí lékařského posudku.

Číst dál...

Méně peněz invalidům

Méně peněz nezaměstnaným invalidům, rozhodla Vláda ČR

Vláda opět předvedla své sociální cítění a především "přehled" v sociální oblasti. Nařízením vlády č. 246/2012 Sb., které vstoupilo v účinnost od 1. 1. 2013, sebrala invalidům, kteří měli nárok na výplatu náhrady za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti (tzv. rentu) a současně jsou evidování na úřadu práce, částku ve výši 2 000 Kč měsíčně.

Číst dál...